WARSZTATY „Mój Zielony Dach”

WARSZTATY „Mój Zielony Dach”
07/26/2016 - 11:45

Mój Zielony Dach” Warsztat II – pod takim hasłem w Służewskim Domu Kultury, podczas targów Wzory w Ogrodzie 25 czerwca odbyły się drugie warsztaty, których celem było wspólne stworzenie mini roślinnego dachu. Warsztat zaczął się od krótkiego wykładu nt. konstrukcji, korzyści i przykładów, który przedstawiła Marzena Bronisz z firmy PoLandscape. Po prezentacji, 30-osobowa grupa przeniosła się do ogrodu Służewskiego Domu Kultury, gdzie już czekała specjalna konstrukcja z cortenu, na której wspólnie stworzyli tzw. „jednowarstwowy” zielony dach. Pierwszym etapem było wspólne kładzenie hydroizolacji, które poprowadzili: Tomasz Pecyna i Łukasz Zakrzewski z firmy Garden Serwis. Każdy mógł spróbować swoich sił w łączeniu zakładu czy wykańczaniu narożnika. Kiedy eksperymentalny zielony dach był już należycie uszczelniony, Maciej Kielak opowiedział o funkcjach, właściwościach i cechach substratów KiK-Krajewscy Ziemskie Produkty, używanych na zielonych dachach zamiast ziemi ogrodniczej. Na koniec uczestnicy posadzili rośliny w biało-fioletowo-niebieskiej kolorystyce dobranej przez szkółkę roślin Grąbczewscy.

 

Cykl warsztatów „Mój Zielony Dach” odbywa się w ramach Projektu Zielone Miasto – organizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

 

Partnerami warsztatu były firmy Garden Serwis – oficjalny przedstawiciel Firestone Building Products, KiK – Krajewscy Ziemskie Produkty – zajmująca się produkcją specjalistycznych podłoży oraz szkółka roślin Grąbczewscy od 1936, MAMY ZIELONE POJĘCIE, która od ponad 70 lat produkuje i sprzedaje rośliny. Warsztat przeprowadziła pracownia architektury krajobrazu PoLandscape.

Artykuł o warsztatach