ROWEREM PRZEZ PARKI I OGRODY - Wycieczka rowerowa ‚,Zielona Praga’’

ROWEREM PRZEZ PARKI I OGRODY - Wycieczka rowerowa ‚,Zielona Praga’’
07/26/2016 - 11:45

Dnia 13 sierpnia 2016 roku odbędzie się już trzecia wycieczka rowerowa z przewodnikiem po zielonej Warszawie! Tym razem odkrywać będziemy zielone zakątki prawobrzeżnej Warszawy.

 

Dziki praski brzeg, przez wiele lat niedoceniany, jest dziś jednym z największych skarbów Warszawy, robiącym szczególne wrażenie na turystach. Prawobrzeżna część miasta posiada tak popularne zwłaszcza latem przestrzenie rekreacyjne, jak ścieżka nad Wisłą i plaża „Poniatówka”, ale nie brakuje tu zachowanych z wojennej pożogi cennych zespołów XIX i XX-wiecznej architektury, parków (Skaryszewski i Praski), a nawet całych dzielnic, jak willowa Saska Kępa. Po wojnie istniejącą zabudowę uzupełniano socrealistycznymi i modernistycznymi osiedlami z dużą ilością przestrzeni i zieleni, które dopełniają obrazu zielonej dzielnicy.

 

Trasa wycieczki wiedzie przez wybrane założenia przestrzenne i architektoniczne prawobrzeżnej Warszawy – parki, osiedla i budynki, które sprawiają, że o Pradze można mówić jako o zielonej dzielnicy. Zobaczymy i opowiemy o ciekawych miejscach i obiektach, ale także porozmawiamy o zagrożeniach, jakie się w stosunku do nich pojawiają.

 

Termin: 13.08 (sobota) w godzinach 10:00 - 12:00

Punkt zbiórki: Teatr Powszechny ul. Jana Zamoyskiego 20, Warszawa - z własnym rowerem lub rowerem miejskim

 

Wstęp wolny. Obowiązkowa rejestracja: www.zielonapraga.evenea.pl

 

Cykl „zielonych“ wycieczek ROWEREM PRZEZ PARKI I OGRODY to projekt Zielonego Miasta w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

 

11 czerwca i 9 lipca miały miejsce wycieczki rowerowe z tego samego cyklu po zielonym śródmieściu Warszawy. Wycieczka ruszyła spod Ambasady Niemiec, gdzie znajduje się tymczasowa, ogrodowa kompozycja Festiwalu Ogrodów, dalej przez zielony Jazdów, Park Marszałka Rydza-Śmigłego, aż na warszawskie Powiśle. Wycieczka zakończyła się pod zazielenionym budynkiem Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Więcej informacji na naszym profilu na facebook’u Projekt Zielone Miasto oraz na www.warsawman.pl