Pierwsze warsztaty z cyklu "Mój Zielony Dach"

Pierwsze warsztaty z cyklu "Mój Zielony Dach"
06/01/2016 - 09:30

Warsztat „Mój zielony dach” rozpoczniemy krótkim wykładem przybliżającym ideę zielonych dachów – ich budowę, korzyści oraz przykłady.

Następnie przeniesiemy się na dziedziniec Teatru Nowego, gdzie czekać będzie na nas specjalnie przygotowana konstrukcja o wymiarach 1 m x 2,5 m, która posłuży nam jako roboczy wycinek dachu. Omawiając funkcje poszczególnych elementów, wspólnie będziemy układać kolejne warstwy zielonego dachu od hydroizolacji, poprzez geowłókniny, drenaż, substrat aż po sadzenie roślin. Efektem końcowym będzie mini zielony dach, który mógłby być częścią dachu np. na Twoim garażu lub wiacie! Odpowiemy na pytania ile to kosztuje? Czy mogę go zbudować samodzielnie? Gdzie mogę go stworzyć? Czy będzie przeciekał? Jakich roślin użyć? Odkryjcie z nami odpowiedzi i sprawdźcie jak stworzenie zielonego dachu może uatrakcyjnić przestrzeń i sprzyjać przyrodzie.

Warsztat organizowany przez Projekt Zielone Miasto w ramach obchodów polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Partner warsztatu firma Zielone Dachy - GCL - wyłączny dystrybutor systemu zielonych dachów ZinCo.

Warsztat prowadzony przez pracownię architektury krajobrazu PoLandscape

Serdecznie zapraszamy! Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy od 6 czerwca na stronie: http://mojzielonydach.evenea.pl/

kolejne terminy warsztatów: 25 czerwca, 23 lipca, 27 sierpnia.