Łąka miejska przy Teatrze Nowym w Warszawie

Łąka miejska przy Teatrze Nowym w Warszawie
06/20/2016 - 10:45

Otwarcie ogrodu „Łąka Miejska

Dnia 11 czerwca przy Nowym Teatrze w Warszawie odbyła się akcja sadzenia ogrodu „Łąka Miejska“.

Koncepcja zakłada przeniesienie się do sielankowego krajobrazu wiejskiego traw i gruszy. Drewniana leżanka w środku skrzyni otoczona roślinami jest idealnym miejscem by się położyć, zamknąć oczy i odpocząć w towarzystwie natury zapominając o zgiełku miasta, który jest tuż obok nas.

Akcję sadzenia rozpoczęli organizatorzy projektu Zielone Miasto: Fried Nilsen z Kulturattaché Ambasada Niemiec, Joanna Janecka z Ambasady Niemiec oraz kurator projektu Zielone Miasto Iza Małachowska-Coqui.

Pomagali nam specjalni goście z mokotowskich instytucji kultury, pełnomocnik prezydenta m. st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej Anna Michalak-Pawłowska oraz referenci WARSZAWSKICH ROZMÓW ARCHITEKTONICZNYCH 6:

Andrea Gerischer (Projektmanager IGA Berlin 2017) i Klaus Hoppe (Dyrektor Wydziału Planowania Krajobrazowego i Zieleni Miejskiej Miasta Hamburg).

Akcji sadzenia towarzyszył zielony happening plecenia wianków ze studiem florystycznym Barwy Natury oraz poczęstunek precli. Zakończyliśmy z przytupem  do koncertu All Stars Dansing Band organizowanego przez Nowy Teatr.

 

Więcej zdjęć na profilu facebook: Projekt Zielone Miasto